« strona główna bloga

Tagi

2018-01-18

Decyzja podjęta - rozbudowa Atari

W końcu dojrzałem do momentu, gdy stwierdziłem, że trzeba rozbudować swoją Atarkę. Elementy związane z rozbudową pamięci, układem STEREO i AKI w zasadzie są skompletowane. Docelowo chcę mieć w swojej Atarce KMK IDE oraz kartę "turbo" z 65816 (oprócz oczywiście rozszerzonego RAM-u i drugiego POKEY-a). 

Według dokumentacji na stronie Lotharka Rapidus (karta turbo z 65816) jest dość transparentna - wymaga zaledwie kilku lutowań, a generalnie opiera się na wyluowaniu CPU i wsadzeniu w podstawkę karty wraz z wylutowanym procesorem. Dlatego RAM i "drugiego POKEY-a" wrzucę, gdy już będę miał kartę w rękach i wszystko ładnie dopasuję i zorganizuję.

W przeciwieństwie do mojej poprzedniej Atarki w Towerze chcę to zrobić tak, aby unikać "pajęczyn" i chcę wszystko mieć elegancko rozplanowane. 

Zacznę od KMK IDE - jest totalnie bezinwazyjne. I warto od niego zacząć, bo jest wielokrotnie szybsze od SIO2SD, co w dalszej perspektywie może wpłynąć na komfort ewentualnych prac, a poza tym nawet moje "skrzaty" zyskają, bo gry będą się szybciej wczytywać ;)